İşaret Dili Eğitimi Başladı

Adalet Bakanlık Merkez teşkilatında görev yapan yargı personelinin verimliliklerini arttırmak, bilgi ve becerilerini geliştirmek ve daha iyi hizmet vermelerini sağlamak amacıyla işaret dili ve Office (ofis) programları kursları başlamıştır.
Bakanlığımız personeline yönelik olarak işaret dili ve Office (ofis) programları kursları konularında Çankaya Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliği yapılarak Office (Ofis) programlarını içeren kurs 11/11/2019 tarihinde Çankaya Halk Eğitim Merkezinde, İşaret Dili konulu kurs ise 11/11/2019 tarihleri arasında Bakanlık ek bina B blok konferans salonunda başlamıştır.
İşaret dili eğitimi konusunda Bakanlık personeline dönük olarak başlatılan eğitim çalışmalarının, adliyeleri de kapsayacak şekilde genişletilmesi hedefleniyor.
2019 Yargı Reformu Stratejisinde "adalete erişimin kolaylaştırılması ve adalet hizmetlerinden memnuniyetlerin artırılması" başlığı altında düzenlenen işitme engelliler için işaret dili tercümanlarının ve engellilere hizmet verecek personelin istihdamı ve eğitim konusu, eğitim çalışmalarında artan bir şekilde programlara dahil edilecek.ZİYARETÇİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı Resmi Web Sitesi © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.